HISTORIE :    taky nějaké :: fotky ::


    Kapela se dala dohromady někdy na podzim roku 1999 v Jeseníku. Zakládajícími členy byli Vojta Toušek "Šouty" (kytara, zpěv), Petr Weiser "Wazy" (basovka, zpěv), Jirka Weiss "Maličký" (kytara) a Michal Mačuda "Čoudek" (bicí).

    První tzv. koncert se uskutečnil na jesenickém gymplu během Haloweenu (2000) a měl celkem úspěch. První opravdový koncert se uskutečnil v Biografu 33 dne 23.12.2000, kde kapela měla dělat předkapelu skupině Abraxas, na kterou se vzhledem k vysokému vstupnému přišlo podívat jen pár lidí a která z tohoto důvodu neučinkovala. Tento koncert znamenal pro In Memoriam počátky spolupráce s majitelem klubu Jirkou Lánikem. Ta vyustila 13.1.2001 samostatným vystoupením. Další koncerty kapela měla 9.3.2001 spolu se Spells, potom 12.5.2001 se slovenskou kapelou ŽENA Z LESOPARKU.

    Další akce kapelu čekaly až na podzim. Bylo to koncertování na dnech jesenicka v Praze ve dnech 26.-30.9.2001 a potom už dlouho očekávané dny ve studiu Půda (mistři zvuku: Jirka Horáček, Šora Mira a Petr Neubauer), ze kterých vzešla zatím jediná nahrávka. Křest se konal 28.12.2001 v Biografu 33.

    V roce 2002 se kapela představila v Ponorce v Olomouci (28.2.), kde se mezi posluchači objevili mimo jiné i Ivan Martin Jirous (MAGOR) a Sváťa Karásek. Bylo to tam super. Potom se In Memoriam objevili ještě v Goblinu v Přerově (7.3.). Protože bylo potřeba zvednout úroveň rytmiky rozhodli se In Memoriam pro výměnu bubeníka. A tak na přelomu března a dubna přišel do skupiny místo "Čouda" Simon Rozbořil "simon", který je jako bubeník mnohem zdatnější a se kterým přišlo do kapely zase trochu života. 13.5. se In Memoriam poprvé objevili v rádiu. Byl to asi hodinový rozhovor v Rockli na olomuckém rozhlase.

    Po rozhovoru v rádiu účinkovala kapela na fesťáčku v Travné (kde si zahráli asi jen 15 minut, protože to nevydržely bicí a odešla blána na kopáku) a v září 2002 na Jesenickém rockovém festivalu Předříjí. Mezi tím ještě byli k vidění v Biografu 33. Potom se ozvali z rádia a jelo se na akci do Olomouce, kde byli In Memoriam vidět před RK 130, Tatabojs a Sioux.


[nahoru]